ZAPROSZENIE GALA 35 Lat TPN Gdańsk 17 maja 2026 godz.12.00-15.00

Drodzy Członkowie TPN,

Zarząd Towarzystwa Polska – Niemcy w Gdańsku
ma zaszczyt zaprosić

na

Galę Jubileuszową z okazji 35-lecia działalności w dniu 17 maja 2026 w godz. 12.00-15.00,

która odbędzie w Oliwskim Ratuszu Kultury przy ul. Opata Jacka Rybińskiego 25. 

Uroczystość będzie okazją do wspólnego świętowania oraz podsumowania lat współpracy, dialogu i partnerstwa, które od 35 lat łączą nasze środowisk.


Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres e-mail: towarzystwopolska-niemcy@wp.pl
Zaproszenie w załączeniu.
Pozdrawiamy serdecznie i liczymy na Państwa obecność. 

Zarząd TPN

TPN_ZAPROSZENIE (5)

Szanowni Państwo,
Drodzy Członkowie, Przyjaciele i Sympatycy TPN,
9 maja 1991 roku powstało Towarzystwo Polska – Niemcy w Gdańsku.
W 35. rocznicę działalności Towarzystwa pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim osobom, które przez lata współtworzyły tę organizację – założycielom, członkom, partnerom oraz przyjaciołom naszego stowarzyszenia. Dziękujemy za wieloletnie zaangażowanie na rzecz dialogu, współpracy i dobrego sąsiedztwa pomiędzy Polską a Niemcami. Dzięki Państwa pracy i obecności możliwe było i jest stworzenie przestrzeni spotkań, wymiany doświadczeń, rozmowy i wzajemnego poznawania kultur. Towarzystwo Polska – Niemcy w Gdańsku od 35 lat jest częścią społecznego i kulturalnego życia naszego miasta. To wspólne doświadczenie buduje pamięć, otwartość i wielonarodowy charakter Gdańska.
Serdeczne podziękowania kierujemy także do władz samorządowych oraz wszystkich partnerów z Polski i Niemiec za zaufanie i wieloletnią współpracę.
Zapraszamy Państwa do naszej siedziby w Gdańsku-Letnicy, do naszej biblioteki oraz na organizowane przez nas wydarzenia i spotkania.
Z wyrazami szacunku
Zarząd Towarzystwa Polska–Niemcy w Gdańsku
______________________________________

Sehr geehrte Damen und Herren,  liebe Mitglieder, Freundinnen, Freunde und Unterstützer,
am 9. Mai 1991 wurde die Gesellschaft Polen–Deutschland in Danzig gegründet.
Anlässlich des 35-jährigen Bestehens unseres Vereins möchten wir allen Menschen unseren herzlichen Dank aussprechen, die diese Organisation über viele Jahre hinweg mitgestaltet haben – den Gründerinnen und Gründern, Mitgliedern, Partnern sowie Freundinnen und Freunden unseres Vereins.
Wir danken Ihnen für Ihr langjähriges Engagement für Dialog, Zusammenarbeit und gute Nachbarschaft zwischen Polen und Deutschland. Dank Ihrer Arbeit und Ihrer Präsenz konnte ein Raum der Begegnung, des Austauschs, des Gesprächs und des gegenseitigen Kennenlernens der Kulturen entstehen.
Die Gesellschaft Polen–Deutschland in Danzig ist seit 35 Jahren Teil des gesellschaftlichen und kulturellen Lebens unserer Stadt. Diese gemeinsamen Erfahrungen stärken Erinnerung, Offenheit und den multinationalen Charakter Danzigs.
Ein herzlicher Dank gilt auch den kommunalen Behörden sowie allen Partnern aus Polen und Deutschland für das Vertrauen und die langjährige Zusammenarbeit.
Wir laden Sie herzlich in unseren Vereinssitz in Danzig-Letnica, in unsere Bibliothek sowie zu den von uns organisierten Veranstaltungen und Begegnungen ein.
Mit freundlichen Grüßen
Der Vorstand der Gesellschaft Polen–Deutschland in Danzig

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>