Podróże studyjne | Towarzystwo Polska – Niemcy w Gdańsku

Podróże studyjne

„Poznajemy kolejne kraje związkowe Niemiec” – to cykl podróży rozpoczęty przez Towarzystwo Polska – Niemcy w Gdańsku (TPN) w marcu 2002r. Do tej pory zrealizowaliśmy 30 podróży i program ten w dalszym ciągu jest kontynuowany.

Głównym założeniem takich podróży jest poznawanie kultury kolejnych krajów związkowych Niemiec, zaznajamianie się z ich historią, doświadczanie mentalności ich mieszkańców, poznawanie zabytków budownictwa i pomników przyrody, w szczególności z listy dóbr światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO, nawiązywanie kontaktów z Niemiecko – Polskimi Towarzystwami, a także kontaktów osobistych oraz doskonalenie języka niemieckiego (udział również osób z Niemiec).

Podróże te realizujemy po koszcie własnym, bez pośrednictwa wyspecjalizowanych biur podróży:
- jako podstawowy środek lokomocji wykorzystujemy pociągi Kolei Niemieckich, które dają     możliwość korzystania z biletów grupowych (pięcioosobowych)
- tanią, dobrą bazę noclegową opieramy głównie na schroniskach młodzieżowych (DJH)

Nieodpłatnie realizujemy m.in.:
- wcześniejszy ogląd osobisty proponowanych miejsc zwiedzania i miejsc noclegowych      przez organizatora podróży,
- opracowanie programu zwiedzania wybranych, najciekawszych zabytków z miast regionu      naszego pobytu, w uwzględnieniu połączeń pociągowych,
- pilotowanie grupy, prowadzenie przez miasta, dwujęzyczną obsługę programu.
Współpraca w tym zakresie z Niemiecko-Polskimi Towarzystwami (DPG) i wsparcie z ich strony skutkują obniżeniem kosztów tych podróży.

Warunki uczestnictwa w podróżach TPN precyzuje stosowny regulamin. Szczegóły na temat podróży studyjnych i wpłat na spotkaniach w siedzibie TPN (piwnica) w terminach określonych dla podróży realizowanych pociągiem w planie poniżej.

Na rok 2011 i 2012 z podróży pociągiem planujemy:

 

25.11 – 3.12.2011
Berlin / Potsdam
 


27.04 – 6.05.2012
Rheinland-Pfalz i Saarland
 


Wyliczone koszty w wysokości 280 Euro (na dzień dzisiejszy) dotyczą kosztów przejazdów Kolejami Niemieckimi, kosztów związanych z noclegami, wyżywienia (dwa ciepłe posiłki dziennie), wejścia do muzeów, zamków, ogrodów (do tej pory, w ciągu minionych 30 podróży studyjnych kalkulowane ich koszty nie były przekraczane). Każdy uczestnik otrzyma w fazie przygotowawczej dalsze informacje, jak również szczegółowy kosztorys.

Kontakt: Zofia i Henryk Ruser detti@wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>