Domy Dziecka | Towarzystwo Polska – Niemcy w Gdańsku

Domy Dziecka

„Na przyjaciół z Bremy można liczyć”

Po raz kolejny Reinhold Stiering i Gunter Hagen wspierani przez bremeńskich przyjaciół zebrali i przekazali nam 2000 Euro dla dzieci z gdańskich Domów Dziecka. Pieniądze te zostały przeznaczone na organizację ” przyjemnych chwil dzieciom”. Uzgodniliśmy z partnerami, że taką chwilą będą Święta Bożego Narodzenia i prezenty świąteczne. Po ustaleniu ilości dziewcząt i chłopców oraz przedziałów wiekowych nasz skarbik Jolanta Damrath wraz z młodzieżą – prezesem Tomaszem Targoszem i sekretarzem Joanną Damrath wyruszyli na poszukiwanie prezentów za połowę otrzymanej kwoty. Dzięki dobremu ustaleniu oczekiwań dzieci udało nam się zrobić trzydzieści sześć wspaniałych prezentów, które trafiły do dzieci z Fundacji Rodzina Nadziei oraz dzieci Orunii. Radość była nie do opisania. Jak powiedzieli nam dyrektorzy placówek nasza pomoc w dużej części uratowała Święta.

Organizowana od wielu lat wspólnie z naszymi partnerami i przyjaciółmi z Bremy stała, jak na skalę naszych możliwości pomoc, wielokrotnie sprawiła więcej radości dzieciom. Skromne budżety placówek wychowawczych dzielone są jak w normalnych rodzinach i nie zawsze dysponują odpowiednimi środkami finansowymi na „przyjemności”, które jak zwykle są na końcu listy potrzeb.

Pozostałą kwotę spożytkujemy na „letnie przyjemne chwile”, a naszym przyjaciołom serdecznie w imieniu dzieci dziękujemy ( dzieci zrobiły to już znacznie wcześniej).

Pakowanie prezentów dla dzieci

Pakowanie prezentów dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>