Partnerstwo | Towarzystwo Polska – Niemcy w Gdańsku

Partnerstwo

Towarzystwo Niemiecko – Polskie w Bremie (w 2020 roku obchodziło Jubileusz 45-lecia powstania)

Z Towarzystwem Niemiecko-Polskim  z Bremy utrzymujemy ścisłe kontakty. Motorem tej współpracy  jest  Partnerstwo Miast Gdańska i Wolnego Hanzeatyckiego  Miasta Bremy, które obchodzi w 2021 roku  45-lecie.
Kontakty z DPG z Bremy nawiązane zostały partnerską umową w 1992, gdzie określono plany współpracy pomiędzy Towarzystwami.
Szczegóły naszej współpracy

Instytut Goethego w Warszawie - przy współpracy i wsparciu Instytutu Goethego w Warszawie organizujemy szereg różnych inicjatyw i i projektów mających na cele pogłębienie znajomości języka niemieckiego i poznania kultur obu narodów.

Stowarzyszenie „Adalbertuswerk” z Düsseldorfu
Wraz ze Stowarzyszeniem św. Wojciecha Gdańskich Katolików oraz Adalbertus-Jugend (katolicka młodzież z gdańskich rodzin) spotykaliśmy się na corocznych zjazdach w Gemen koło Borken w Westfalii.
Pierwsze spotkanie Gemeńskie miało miejsce w 1947 roku.
Corocznym spotkaniom w Gemen towarzyszył duch pojednania i wzajemnego zrozumienia gdzie dużą rolę odgrywa dbanie o historyczne i kulturowe dziedzictwo, które nie powinno zostać zapomniane lecz być ważnym aspektem przyszłości.

DPG ROSTOCK / Towarzystwo Niemiecko-Polskie w Rostoku

Towarzystwo Polska-Niemcy ściśle współpracuje z Towarzystwem  Polsko – Niemieckim z Bydgoszczy.

Utrzymujemy też ścisłe kontakty z Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Norweskiej oraz z  Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Malborku

Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Poznaniu

 

Centrum Herdera w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>