Kongres 2009 | Towarzystwo Polska – Niemcy w Gdańsku

Kongres 2009

(jeszcze przed rozpoczęciem Kongresu:)

Organizując ten Kongres chcieliśmy odpowiedzieć na głosy członków o konieczności powrotu do formuły wspólnych spotkań „przy jednym stole”. Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudne zadanie i bardzo duży wysiłek finansowy dla naszego Towarzystwa i jego sympatyków. Chcemy, aby nasze spotkanie stało się wydarzeniem na miarę poprzednich Kongresów z pożytkiem dla polsko-niemieckich kontaktów, które powinniśmy budować i pielęgnować codziennie.
Planując program Kongresu odeszliśmy od przyjętego schematu. Proponujemy Państwu dodatkowy dzień – niedzielę jako część plenerową : Seminarium wyjazdowe poświęcone polsko-niemieckiej historii Pomorza: odwiedzenie miejsc wspólnej historii oraz Kaszubskiego Centrum Kształcenia i Promocji Kaszub w Szymbarku zakończone podsumowaniem przy ognisku w leśniczówce.
Równolegle grupa młodzieżowa realizować będzie swój program w ramach warsztatów zakończonych prezentacją na wspólnym spotkaniu obu grup (młodzież i seniorzy).
Serdecznie zapraszamy do poparcia naszej inicjatywy poprzez wzięcie udziału w XV Kongresie Towarzystw Polsko-Niemieckich i Niemiecko-Polskich w Gdańsku.

Prezes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>