Partnerstwo | Towarzystwo Polska – Niemcy w Gdańsku

Partnerstwo

Towarzystwo Niemiecko – Polskie w Bremie
Z Towarzystwem z Bremy utrzymujemy ścisłe kontakty, z uwagi na partnerstwo naszych miast.
Kontakty z DPG z Bremy nawiązane zostały partnerską umową z 1992 roku dotyczącą planu współpracy między obu Towarzystwami.
Szczegóły naszej współpracy

Stowarzyszenie „Adalbertuswerk” z Düsseldorfu
Wraz ze stowarzyszeniem św. Wojciecha Gdańskich Katolików oraz Adalbertus-Jugend (katolicka młodzież z gdańskich rodzin) spotykamy się na corocznych zjazdach w Gemen koło Borken w Westfalii.
Pierwsze spotkanie Gemeńskie miało miejsce w 1947 roku, kiedy to młodzież z Diecezji Gdańskiej zebrała się w tym miejscu po ucieczce i wypędzeniu z Gdańska.
Corocznym spotkaniom w Gemen towarzyszy duch pojednania i wzajemnego zrozumienia gdzie dużą rolę odgrywa dbanie o historyczne i kuturowe dziedzictwo, które nie powinno zostać zapomniane lecz być ważnym aspektem przyszłości.
Oprócz osób dorosłych z Polski i z Niemiec oraz młodzieży niemieckiej i polskiej udział w spotkaniach w Gemen od kilku lat bierze również młodzież z Litwy. W Gemen wspólnie rozmawiamy, debatujemy, poznajemy się i bawimy.

Towarzystwo Polska-Niemcy ściśle współpracuje z Towarzystwem  Polsko-Niemieckim z Bydgoszczy.

Utrzymujemy też ścisłe kontakty z Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Norweskiej oraz z  Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Malborku

Instytut Goethego w Warszawie

Centrum Herdera w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>